sleeping-systems-header

Piktogramy

G-LOFT ISO+ WYPEŁNENIE

Wyprodukowana z wysokiej jakości dwu-składnikowych polimerów konstrukcja izolacji G-LOFT jest w wielu przypadkach podobna do wysokiej jakości puchu gęsiego. Trójwymiarowe karbowanie gwarantuje maksymalną sprężystość oraz grubość.

ZRÓŻNICOWANY KSZTAŁT

Nawet jeśli śpiąca osoba się porusza uciskając tym samym wewnętrzną warstwę izolacji, ciepło wewnątrz śpiwora zostaje zachowane. Kolejno występujące warstwy izolacyjne zostały pieczołowicie ukształtowane, co zapewnia doskonałą grubość we wszystkich częściach oraz w każdej pozycji. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi warstwami znajdują się poduszki powietrzne. Ruch wewnątrz śpiwora powoduje określone punkty nacisku, lecz dzięki naszemu doskonałemu ukształtowaniu poszczególnych warstw nacisk występuje jedynie w najbardziej wewnętrznej warstwie śpiworu. Warstwy zewnętrzne zachowują swoją grubość, a tym samym również właściwości izolacyjne.

THERMOFLECT

Technologia Thermoflect wzmacnia zatrzymywanie ciepła w śpiworze na poziomie ok. 11%. Thermoflect jest naszym rozwiązaniem problemu utraty ciepła wytwarzanego w ciele. Thermoflect jest ultralekkim, ultra-miękkim, oddychającym płótnem z unikalną właściwością to odbijania ciepła wydzielanego przez ludzkie ciało.

TRAPEZOWA SEKCJA DLA STÓP

Doświadczenie wykazało, że kształt trapezu daje największą przestrzeń dla stóp. Dzięki temu w normalnej pozycji do spania stopy nie odchylają izolacji na zewnątrz, co zapobiega dostawaniu się zimna. Dodatkowo w dole śpiwora jest wystarczająco dużo miejsca by przechowywać tam torbę na buty lub dodatkowe ubrania.

KSZTAŁT
MUMII

combinable sleeping bag system3Tu pakowność, waga i ciepło odgrywają największą role. Stożkowy kształt sekcji dla stóp redukuje wagę oraz pakowność. Jednak, największą zaletą jest to, że od kolan w dół znacznie mniej objętości wewnętrznej do ogrzania. Sekcja dla stóp nie powinna być zbyt mała, by nie powodować odstawania poszczególnych warstw izolacyjnych. Trapezy kształt sekcji dla stóp okazał się być idealnym rozwiązaniem. Kształt klina, równomiernie się zwężający nie spełniałby swej funkcji względem prawdziwych proporcji ludzkiego ciała.

JEDNOWARSTWOWA BEZ PIKOWANEJ POWŁOKI

W tym projekcie wyróżniającym się lekkością, zewnętrzna powłoka jest luźno połączona z workiem. Wypełnienie G-LOFT ISO+ jest podbite płótnem izolacyjnym. W rezultacie tworzy się dodatkowa poduszka powietrzna pomiędzy podbitą warstwą izolacyjną a powłoką, co skutecznie blokuje przedostawanie się zimna z zewnątrz.

DWUWARSTWOWA KONSTRUKCJA KANAPKOWA Z LUŹNĄ POWŁOKĄ

Dwie powłoki izolacyjne G-LOFT ISO + zostały zaaranżowane w taki sposób by podbicie do nich nie przylegało. Powłoka jest dołączana później, dzięki czemu tworzy się dodatkowa warstwa powietrza pomiędzy podbitą izolacją a powłoką. Jako że powłoka nie posiada perforacji po szwach jest relatywnie wodo- i wiatroodporna.

TRZYWARSTWOWA KONSTRUKCJA KANAPKOWA Z LUŹNĄ POWŁOKĄ

Trzy warstwy izolacyjne G-LOFT ISO+ posiadają nie przylegające podbicie. Powłoka nie jest zbita z wypełnieniem, lecz dołączana później. Tworzy to poduszkę powietrzną pomiędzy izolacją a powłoką.. Jako że powłoka nie posiada perforacji po szwach jest relatywnie wodo- i wiatroodporna.

DWUSTRONNY ZAMEK

Wszystkie śpiwory wojskowe firmy Carinthia są wyposażone w dwustronne zamki błyskawiczne. Suwak na górze nie przeszkadza w szybkim wyjściu ze śpiwora jeśli takie okazałoby się konieczne (np. w przypadku alarmu). Suwak na dole zaś można otworzyć w celach wentylacyjnych.

SYSTEM ŁĄCZENIA ŚPIWORÓW

Niektóre z naszych śpiworów mogą zostać ze sobą połączone w system śpiworów. Taki system może zostać użyty jako 4 sezonowy śpiwór, co pozwoli Ci na niesienie jedynie wagi oraz objętości niezbędnej dla panujących temperatur.

MOSKITIERA

PUCHOWE WYPEŁNIENIE